Speciální materiály

KOMPOSTOVATELNÉ MATERIÁLY

Pokud se odpadu nelze vyhnout, měl by být alespoň recyklovatelný, případně kompostovatelný/biodegradabilní, tedy vyrobený z biologicky rozložitelných surovin. Díky biodegradabilním materiálům v naší nabídce je tak možné kompostovat celý obal produktu, včetně etiket. Kompostovatelné etikety nabízejí širokou škálu ekologických scénářů použití, jako jsou obaly na potraviny, obaly na ovoce a zeleninu nebo např. bio kosmetika. Jsou ideální pro všechny výrobce, kteří kladou důraz na udržitelné kompostovatelné obaly.

MARBLEBASE

  • speciální materiál vyrobený z uhličitanu vápenatého získaného z mramorového těžebního odpadu

WASH-OFF LABELS

  • speciální smývatelné lepidlo citlivé na tlak kombinovatelné s různými materiály etiket
  • ideální pro recyklaci PET lahví, pro vratné obaly v logistice, ale také na lahve s tekutými prostředky na mytí nádobí, dávkovače mýdla, plechovky na potraviny, kosmetiku…
  • tento inovativní produkt, pracující na principu speciálního lepidla a různé teplotní roztažnosti fólií (PP, PET), má za následek postupné rolování materiálu v horké lázni, čímž umožňuje úplné odmytí lepidla

ODLEHČENÉ MATERIÁLY

Použití odlehčených materiálů zvyšuje efektivitu a produktivitu díky možnosti nabídnout větší počet produktů na roli, a to bez zvětšení role samotné. Dejte proto přednost redukovaným materiálům, které jsou až o 50% tenčí a nákladově mnohem efektivnější.

Papírové produkty mají samozřejmě certifikaci FSC a jsou světlejší oproti klasickému papírovému materiálu.

PODLOŽKY S OBSAHEM RECYKLÁTU

Silikonové podložky rPET a rBG jsou z části vyráběny z pečlivě vytříděných materiálů konečných spotřebitelů. Jedná se o další variantu, kterou lze plnit cíle udržitelnosti a využít tak novou alternativu bez kompromisů v nákladech, výkonu nebo atraktivním vzhledu. Podložky jsou navíc vyrobeny z FSC certifikované fólie a jejich tenčí provedení opět šetří ekologické dopady.

  • rBG je glasinová podložka s obsahem 15% recyklovaného lineru
  • rPET podložka je pak vyrobená minimálně z 30% recyklovaného spotřebitelského odpadu (PCR)

MATERIÁLY VYROBENÉ Z OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ A ORGANICKÝCH ADITIV

Tato skupina produktů zahrnuje papíry s poutavým vzhledem, které jsou částečně vyrobené z obnovitelných zdrojů. Materiály obsahují 15 % organického odpadu a 40 % recyklátu (PCW).

Vedlejší produkty ze zpracování vinných hroznů, citrusů nebo ječmenu již nemusí skončit jen jako nevyužitelný odpad, ale tvoří složku těchto ekologických materiálů, díky čemuž jsou emise CO2 cca o 20 % nižší než u standardních etiket.